Na Dunaji sme priniesli Teslament lásky k prírode a mobilite

Business Lease rozprúdila počas eventu v Bratislave Tesla emócie. Naši klienti a zástupcovia médií si vyskúšali, ako je to jazdiť na špičke v elektromobilite, a presvedčili sa, že to s ekológiou, mobilitou a maximálnou starostlivosťou myslíme vážne.
Emócie, silný zážitok, adrenalín z nečakaného zrýchlenia, ale aj TESLAment lásky k prírode a maximálnej starostlivosti. Aj tak by sa dal opísať zážitok, ktorý sme sa koncom marca rozhodli v Business Lease Slovakia pripraviť pre nadšencov prestížnej značky Tesla na Slovensku. Naša lízingová spoločnosť je na základe dohody s automobilkou nateraz jedinou, ktorá na Slovensku môže poskytovať modely značky Tesla, a to na operatívny lízing s komplexným balíkom služieb Tesla Experience.
Spred Rivers Clubu na Tyršovom nábreží si tak naši klienti a zástupcovia médií vychutnávali po prvý raz jazdu na špičke v elegancii, inováciách aj elektromobilite - novinke Tesla X. K dispozícii bol, samozrejme, aj model Tesla S.  „Už na prvý pohľad je zrejmé, že toto auto nie je bežné auto. Tesla sa ako jedna z najmladších automobiliek vymyká normálu. Čo sa týka technológií, je to tak presýtené auto, že mu zrejme nedokáže konkurovať nič na svete. A je úžasné, že Business Lease ho priniesla na Slovensko a ponúka na operatívny lízing,“ netajil nadšenie jeden z novinárov.

Tesla smile
Tesla X určite patrí medzi špičku v rámci elektromobilov. Komplexná starostlivosť Tesla Experience však umožňuje vychutnať si nielen emócie a zážitok, ale prináša aj kompletný servis a služby. Od financovania nadobudnutia vozidla, jeho dodania klientovi, cez úhradu nákladov s registráciou na Slovensku, až po krytie nákladov na servis vozidla či dodávku nabíjacej stanice,“ podotkla Miriama Matiová, zastupujúca obchodná riaditeľka Business Lease Slovakia.
„To zrýchlenie vám okamžite vyvolá tzv. Tesla smile. Tesla Model X nie je, samozrejme, len o výkone. Zaujali nás aj praktické krídlové dvere Falcon Wings, obrovský displej infotainmentu a batožinový priestor, ako aj veľmi pohodlné sedenie,“ podotkol po jazde ďalší z nadšencov. Komu jazda na horúcej a už dostupnej novinke nestačila, mohol si nateraz aspoň virtuálne vyskúšať jazdu aj na ďalšej, ktorú chceme priniesť na Slovensko a mala byť k dispozícii koncom tohto roka -  Tesla model 3. Virtuálnu realitu si mohli záujemcovia vyskúšať na lodi Rivers Club spolu s  občerstvením a krásnym výhľadom na Dunaj a staré mesto.

Ako chutí elektromobilita s nami
Spoločnosť Business Lease je už viac ako dva roky veľmi aktívna v elektromobilite a spolu s našimi partnermi Business Lease Clubu v tom chceme pokračovať a aktivitu zintenzívňovať. Už teraz v rámci E-mobility balíka poskytuje Business Lease klientom komplexné riešenie, teda nielen elektromobil, ale aj nabíjaciu stanicu a služby. Spoločnosť
„Snažíme sa podporovať elektromobilitu. Vieme, že jej rozvoj závisí nielen od spoločenskej zodpovednosti firiem, ich inovatívneho zmýšľania, ale aj cenovej dostupnosti. Práve tu sa snažíme neustále prichádzať s riešeniami. V rámci operatívneho lízingu nie je potrebná vstupná investícia a vďaka našim skúsenostiam a know-how dokážeme celkové mesačné náklady využitia elektromobilu nastaviť porovnateľne s celkovými nákladmi na vozidlá so spaľovacím motorom, a to s komplexnými službami a v prípade záujmu zabezpečíme aj nabíjaciu stanicu,“ zdôrazňuje Matiová.
Pri optimalizovanom riešení nabíjania dosiahne klient pri prevádzke elektromobilu nižšie prevádzkové náklady než pri vozidle so spaľovacím motorom. Výhodou obstarania elektromobilu cez operatívny lízing pre firmy je vďaka mesačným platbám pravidelný cashflow, potrebná nie je veľká vstupná investícia, pričom lízingová spoločnosť preberá riziko vývoja zostatkovej hodnoty a nákladov na údržbu a servis vozidla. „Firma platí len dobu využívania vozidla, teda rozdiel medzi obstarávacou a zostatkovou hodnotou,“ podotýka. Od nového roka majú pritom firmy možnosť využiť aj príspevok zo strany štátu. Dotácia 5000 eur pri obstaraní elektromobilu a 3000 eur pri obstaraní hybridu pritom náklady na prevádzku elektromobilu aj pri operatívnom lízingu ešte zníži.

Napísali o nás:
http://auto.hnonline.sk/933067-takmer-dokonale-auto-vyskusali-sme-teslu-model-x
http://www.teslamagazin.sk/tesla-model-x-je-na-slovensku-oficialne-dostupna-aj-na-lizing/
https://touchit.sk/testovali-sme-tesla-model-x/105324
https://www.etrend.sk/auto/prva-jazda-tesla-model-x-nafuknute-suv-na-elektrinu.html